Miele - Verlässlichkeit für viele Jahre

Odkud vaření v páře pochází?

Vaření v páře představuje jednu z nejstarších forem přípravy potravin. Jeho kořeny sahají do starodávné Číny. Již dlouho před naším letopočtem se v Říši středu používaly k vaření dvojstěnné varné nádoby, kde se potraviny vařily v páře, odděleně od tekutiny.

Teprve v 17. století, se obdobným vařením v Evropě začal zabývat francouzský objevitel Denis Papin, který zkonstruoval lidově zvaný papinův hrnec, ve kterém se výrazně zkrátila doba vaření všech potravin.  Než se však tento produkt stal běžnou výbavou kuchyně, uběhlo ještě dalších 200 let.

V roce 1927 zaznamenal legendární tlakový hrnec první útok na evropské domácnosti. Pravý rozkvět tlakových hrnců přišel ale až v 60. letech, kdy se staly synonymem pro zdravou a chutnou přípravu pokrmů za minimální čas a s nízkou spotřebou energie.

V 70. letech byla gastronomie obohacena profesionálními parními troubami. Do domácností se tato technologie rozšířila v letech 80.
Vaření v páře pochází ze staré Číny
Dnes jsou klasické tlakové hrnce na ústupu, neboť jejich funkci plně a spolehlivě nahrazují parní trouby, které jsou navíc řízeny elektronicky, a tudíž je vaření v nich tak jednoduché a bezpečné, jak to jen je vůbec možné.

Nicméně čínské krédo, podle kterého by měl být u každého pokrmu kladen důraz na zdraví, barvu, aroma, chuť a konzistenci, můžeme pokládat za velmi aktuální i dnes, několik desítek století později.
Denis Papin