Miele - Verlässlichkeit für viele Jahre

Vaření v páře - nejšetrnější tepelná úprava potravin


Princip vaření v páře je stejně tak jednoduchý, jako efektní. Zatímco při obyčejném vaření leží potraviny ve vroucí vodě a dochází tak k vyvaření vitamínů, minerálních a aromatických látek do vývaru, při přípravě v páře jsou potraviny vařeny horkou párou, takže vitamíny, minerály i aromatické látky zůstávají ve vařené potravině. Rozdíl v chuti a konzistenci zaznamenáte ihned. O rozdílnosti obsahu vitamínů a minerálních látek čtěte níže.

Potraviny jsou díky perforovaným miskám obklopeny párou ze všech stran a je možné vařit současně více druhů potravin, aniž by docházelo k přenosu chutí či vůně.

Příprava v páře tedy garantuje přípravu velmi chutných pokrmů, které není potřeba solit nebo výrazně kořenit a ke kterým není potřeba dodávat tuky. Potraviny si zachovají svoji přirozenou chuť i barvu.

Takže ať už vyznáváte zdravý životní styl, chcete svým dětem připravit chutné pokrmy bez zbytečných nezdravých surovin, nebo jste nuceni držet jakoukoli dietu, příprava potravin v parní troubě pro vás bude ta nejlepší, protože takto připravené pokrmy budou chutnat.

Vědecké průzkumy dokazují, že senzoricky významná kritéria – chuť, vzhled, vůně a konzistence – jsou při přípravě v parní troubě Miele hodnotiteli jednoznačně mnohem výše oceněna, než jsou stejná kritéria hodnocena u stejných potravin připravených běžným vařením.

Z toho plyne, že vaření v páře je nejchutnější a nejzdravější formou přípravy pokrmů, bez ohledu na to, zda vaříte čerstvé nebo mražené suroviny.
Více chuti z parní trouby Miele Více chuti z parní trouby Miele